do yoga

21. ledna 2015 v 10:20 | any |  be healthy
Untitled

První článek v novém roce a hned bude o mé nové výzvě. Dlouho se mi líbí obrázky slečen, které jsou pružné jak guma.. šňůry, mosty, gymnastické pozice.. vždycky jsem to taky chtěla umět, ale má pružnost je na tom hodně bídně a pravidelné protahování jsem nikdy nedodržela.. vždycky to byla taková jednorázovka.. nedávno jsem se však dozvěděla, že ty různé ohebné pozice nejsou z gymnastiky ani z tanečních, ale z jogy.. ano, občas jsem trochu pozadu :D .. ale zjistila jsem, že všechny ty pozice se dají časem naučit a já je chci umět! .. nikdy jsem na žádné hodině jogy nebyla, nikdy mě to "meditování" nebralo, potřebovala jsem něco u čeho budu v zápalu.. názor jsem asi nezměnila, ale ty pružné pozice mě tak lákají, že to chci minimálně vyzkoušet :) .. nedávno jsem projížděla nějaké videa na youtube, hlavně pro začátečníky a po chvíli narazila na 30 denní výzvu a už na mě čeká 4. lekce :)

Po první lekci jsem se cítila naprosto báječně, odpočatě a nabitá novou energií, hned se mi pak lépe učilo na zkoušku. První lekce byla v podstatě jen o protažení zad a druhý den jsem je měla pěkně rozhozené a bolavé :D .. ale chytlo mě to a jela jsem dál :) .. Druhá lekce byla už o hodně horší :D .. to už jsem se zapotila, třepalo se mi celé tělo, i když trenérka ukazovala, že pohyby musí probíhat uvolněně a bez třepání :D .. jsem hold máslo :D .. u druhé lekce jsem začala pochybovat zda jogu zvládnu lekci po lekci až do 30 :D .. zda nepojedu třeba jednu lekci týden :D .. ptz mám nehorázně zkrácené svaly, nezvládám ani střechu a už vůbec si nedám v sedě s nataženýma nohama ruce na špičky, ne tak hlavu na kolena :D .. no ale vyzkoušela jsem třetí lekci a ta mi přišla nejlehčí z dosud vyzkoušených :D .. každopádně po třetí lekci jsem měla pocit, jak kdybych nic nedělala tak jsem se chvilku protahovala a šup, už jsem měla ruce na špičkách! :D .. nevěřila jsem, co se to stalo :D .. tohle se mi nepovedlo ani po každodenním protahování za celý měsíc :D .. no jsem zvědavá na další pokroky a co nového se mnou joga provede a u které lekce skončím s tím, že mé tělo prostě do nějaké pozice neposkládám :DUntitled


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infary Infary | 21. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Ale odkaz na výzvu nedáš! Ty jsi teda! :-D Je pravda, že mě jóga taky nijak nebere. Asi by mě nudila, ale nikdy neříkám nikdy. Před pěti minutami jsem četla článek u Nikki z bývalého blogu Moje tělo a zdá se, že i při józe se dá dost zranit, což bych niiiiikdy neřekla 8-O
Nicméně mám podobný problém, jsem hrozně zkrácená. Po odcvičených 21 dnech teda už se dotknu s nataženýma nohama špiček, ale chce to vííc! Jdu hledat tuhle výzvu :-)

2 Creencia Creencia | Web | 14. února 2015 v 22:27 | Reagovat

Teda, strašně moc ti fandím! Těším se na nějaký update, jak ti to jde! :)
Já byla asi na 2 lekcích jógy, hezky to pročistí mysl... ale ty pozice :D Musela jsem u toho vypadat fakt vtipně :D Na pružnost a ohybnost se mi osvědčilo Pilates :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
hi

:srrdce: