Leden 2014

hot news

21. ledna 2014 v 8:25 | any |  my life
Untitled
po 14ti denním odpočinku během svátků mi začal šílený kolotoč.. učila jsem se na zkoušku, ale bylo ode mne očekáváno, že mezitím budu balit a stěhovat věci :D ... včera jsem přijela ze zkoušky jako zpráskaný pes, nikoho nezajímalo, jak jsem dopadla, i když se nebylo čím chlubit, jelikož jsem zkoušku neudělala.. přijela jsem do šíleného chaosu a hned ve dveřích mě uvítali bez nějakého ahoj, ale jen dělej, převleč se a pojď stěhovat :D :D .. žádný nárok na jídlo, na pití ani na vstřebání zkoušky :D .. skončili jsme v 11 večer a včera byla první noc v novém :) .. sice je tu chaos vše je v krabicích nebo v pytlích a v našem obýváku to vypadá jako na skládce :D :D ale v mém mini pokojíčku se spalo skvěle :) .. lépe než ve starém pokoji :) .. takže se už nemůžu dočkat až vše bude kompletní :) .. ted mě pro změnu čeká vybalování a uklízení, pokládání koberců, malování ségřiného pokoje a obýváku a skládání nového nábytku.. a do toho všeho si budu muset udělat čas na učení nejdůležitější zkoušky, jelikož to mám jako opakovanou povinnost :/

držte mi palce, ať to tady přežiju ve zdraví :D :)

shrnutí roku 2013

8. ledna 2014 v 13:26 | any |  my life
Just do it
jelikož rok je trochu moc dlouhý a nevybavuju si všechny ty zásadní věci, které se udály, budu se snažit sepsat alespoň něco z toho kvanta, co se za celý rok 2013 událo. Byli dobré i špatné chvíle. Tak jak už to v životě bývá. Nikdy nemůže být jen to dobré, to by prý pak byla nuda. Tento rok byl však pro mě velmi zlomový. Uvědomila jsem si spoustu věcí, udělala pořádek v tom, co je pro mě opravdu důležité a podle toho činila.

  • konec roku 2012 a začátek roku 2013 jsem oslavila v Paříži. Těšila jsem se na nové zážitky a na konečně pořádný Silvestr. Paříž mě nadchla natolik, že se stala mým nejoblíbenějším městem (prozatím) :D .. ale Silvestr byl snad nejnudnějším ze všech :D .. i silvestrovský televizní program mě pobavil více než silvestrovská Paříž..
  • do nového roku jsem vykročila s velkým předsevzetím konečně se věnovat cvičení na 100%.. už žádné měsíční pauzy a pak zase vracení zpět do cvičícího režimu. Za celý rok nenastala žádná pauza.. snažila jsem se celý rok se sebou něco dělat.. za rok jsem navýšila o 5% svalovou hmotu a 3% tuku snížila.. nevím jestli jsou to závratné čísla, ale udělalo mi to radost :) .. přece jen nechodím do posilovny, nekrmím se žádnýma podpůrnýma látkama a občas ujedu na něčem, co mi 2x k mé vysněné postavě nepomůže :D ..
  • Se spolupráci Slečny Pé, která mi půjčuje knihy na referáty, jsem také úspěšně dokončila první ročník a posunula se o krok dále. Ale aby to nebylo zase tak jednoduché, ze zimního semestru mi zůstali 2 opakované povinnosti. Ale nějak se s tím poperu. Musím.
  • Dalším velkým krokem mělo být osamostatnění se. S přítelem jsme našli byt, začali nakupovat vybavení. Ze začátku to vypadalo jako správná a šťastná volba. Ale časem mě to začalo ničit a nevěděla jsem, co dělat. Z krásného snu jsem si začala uvědomovat, jaké povinnosti by mě čekali. Jak zaplatit všechny účty, žití od výplaty k výplatě, starání o domácnost, škola, brigáda, atd... nakonec jsem z toho byla v takové depresi, že jsem od tohoto plánu upustila a ukončila dávno nefungující vztah.
  • tímto krokem mi došlo, že pracovat se mi ještě nechce a ve škole jsem vlastně spokojená. Takže o toho bakaláře se poperu. Dokonce mě láká i to magisterské studium, ale to už dálkově. Jelikož bych se po dokončení školy chtěla konečně osamostatnit a začít plánovat rodinu.
Tumblr
  • v létě jsem si užívala svobody.. a hodně přemýšlela, co vlastně od života chci, alespoň v nejbližší době. Užila si letní flirt a poznala novou lásku. Tentokrát jsem růžové brýle odložila. Od začátku jsem věděla na čem jsem a počítala s nejhorším. Ale brala jsem to jako další lekci, s tím, že bych byla ráda, kdyby to nebylo jen tak nezávazné. Mé prosby byly vyslyšeny a i přesto, že mě pan Božský umí jednou větou zlomit jako šíp, jsem s ním šťastná a vím, že se s ním nikdy nudit nebudu.
  • také jsem trochu cestovala.. po pár letech jsem se vrátila do Benátek. Totálně mě zklamalo. Mám pár dokazujících fotek, že jsem toto místo navštívila, můžu si zapíchnout špendlík do tohoto místa, ale tím to pro mě skončilo. Tady rozhodně víckrát nepojedu.. Náladu mi spravilo pár hodin strávených na pláži a koupání v moři. Dále jsem se zúčastnila festivalu Hrady tentokrát na Bouzově. Totálně mě nadchl. Úžasné místo i atmosféra. Tady se rozhodně znova vydám :) .. dále jsem navštívila svou kamarádku v Praze :) .. musím uznat, že to bylo poprvé, co se mi v Praze opravdu líbilo :) .. a na konci léta jsem se sama vydala do Brna za školníma povinnostma.. čekala mě tam zkouška z literatury 19. století ve Vaňkovce... měla jsem strach, ale nakonec to proběhlo bez problémů, předmět mám uznaný a bylo to skvělé posezení s paní docentkou :)
  • dále jsem navštívila několik koncertů.. jedním se mi splnil sen :) .. a to když jsem zaplatila skoro 2 tisíce, abych viděla na živo zpívat svého italského miláčka Erose Ramazzottiho... byl to naprosto úžasný zážitek a určitě si ještě v životě několikrát zaplatím větší sumu za lístek, abych viděla nějakou další zahraniční hvězdu :) např. Depeche mode, Pink, Rihannu, Bruna Marse, ...
  • svátky a silvestr jsem zmínila v předchozím článku, tak to přeskočím a zmíním poslední věc, ale ta už je tak nějak na přelomu roku 2013 a 2014.. půl roku jsme řešili stěhování.. podávali žádosti, vyplňovali různé papíry až jsme nakonec vše splnili a stěhování je na spadnutí.. sice jsme se měli stěhovat už na podzim, ale nějak se to protáhlo.. momentálně se tam vše spravuje a byt je totálně rozkopaný :D .. ale na konci měsíce budeme bydlet v novém :)
Quote
Jak se tak dívám, tento rok vypadá jako dost vydařený rok :) .. doufám, že 2014 bude taky velmi šťastný a přinese nové zážitky, cestovatelské počiny, úspěchy ve škole a ve cvičení a dál budu pokračovat v brigádě, která mě sice přestala naplňovat, ale je to jistota, nežere moc času a zatím vynáší celkem dobře :D :)

vítejte v roce 2014

5. ledna 2014 v 17:56 | any |  my life
vítám vás v novém roce 2014 :) .. všem přeji, ať je lepší než ten loňský :) ..
New year, new story.
jak jste strávili vánoční svátky a oslavili konec roku? :) A jaké jsou vaše novoroční předsevzetí?

Já strávila celých 14 dnů s panem Božským :) .. takže jsem se měla jak jinak než božsky :) (trochu cliché do toho nového roku neuškodí :D) .. vánoční svátky jsem strávila s rodinou :) .. 25. vyrazila s kamarády pana Božského do ulic.. 26. jsme vyrazili sami na štěpánskou do restaurace, kde pracuje mamka.. přítel od mamky nám furt objednával panáky a lehce mě opil :D .. měl z toho radost, ale ta ho u placení přešla :D .. zaplatil 1900 :D :D .. víkend po svátcích a před silvestrem byl odpočinkový :) .. pár hodin jsem byla v práci, jinak se válela v posteli u filmů :)

silvestra jsem oslavila s kamarádkama od pana Božského.. měla jsem trošku obavy, ale nakonec jsme tam byli všichni v párech a bylo fajn :) .. spát jsme šli asi v 5 ráno :D .. takže druhý den jsem se do 3 odpoledne válela v posteli :D .. následující den jsem měla jít do práce, ale zrušili mi šichtu.. tak jsem šla cvičit a pak posedět s Irini a s dalšíma babama ze cvičení :)

no a další den jsem se probudila s bolestí v krku... nemohla jsem vůbec mluvit a čekala mě směna za pokladnou.. nakonec nebyli lidi, tak mě kvůli mému stavu pustili po hodině domů :D .. ted už ležím třetí den s horečkama, takže můj start v novém roce není 2x šťastný... ale aspon mám dost času na filmy, na které jsem se dlouho chystala podívat :D .. před mou nemocí jsem stihla zajít do knihovny povracet kvanta literatury k referátům a půjčila jsem si další větší hromádku povinné četby, takže mám o zábavu postaráno :)

jinak nad novoroční předsevzetí letos nějak nebyl čas popřemýšlet.. jen dál pokračovat ve cvičení, naučit se pořádně stravovat a začít zase po roce utrácení šetřit na něco pořádného :)

hi

:srrdce: