Leden 2013

BIG CHANGE

29. ledna 2013 v 14:50 | any |  be healthy
Tenhle článek je určen pouze pro ty, kterým není ukradené jejich zdraví
Tumblr_mfybshgrcp1ql9cvzo1_500_large
Jak jste si všimli, změnila jsem, již zmiňovaný design. Je opět tématický. Už asi měsíc se zase věnuju sportu. Teď ale ne kvůli získání dokonalé postavy, i když je to jedno velké plus :) .. ale beru to jako součást mého zdraví... Jelikož jsem pokladní v supermarketu, už delší dobu sleduju, co lidé nakupují a o co jim jde. Zajímá je pouze cena a funkce jídla - to že to zasytí jejich žaludky. Ale nikdo se už nedívá na to, jak se časem tyto produkty odrazí na jejich zdraví. Pak se takoví lidé jen diví a kladou si otázky typu - proč mám vysoký cholesterol? Proč mám cukrovku? Proč mám rakovinu? Proč je moje dítě hyperaktivní? Proč mám astma? Proč mám alergii? std.. Pak jen lítají po doktorech, neustále chodí na různé testy a diví se, že doktoři nenašli příčinu. A výsledek? .. firmy jsou spokojené, že prodali své "skvělé" výrobky a doktoři si budou moct koupit nové BMW a jet na drahou dovolenou.

nb Toshiba Satellite

28. ledna 2013 v 9:19 | any |  my life
Notebook Toshiba Satellite C855-1QH bílý (Celeron B830, 4GB, 500GB, 15,6", DVD±R/RW, Intel HD, BT, CAM, W8 )
Ve středu to bude týden, co si užívám nového krásného bílého notebooku. Hrozně jsem se bála nového windowsu 8, ale v obchodech se mi to hrozně líbilo, ty barevné okýnka :D .. tak jsem si řekla, že s tím se prostě naučím :D .. navíc sedmičky jsem měla taky jen krátkou dobu a mám pocit, že ještě teď je neumím ovládat :D :D .. takže první den mi R instaloval různé programy, abych já pak mohla normálně fungovat :D .. přece jen jsem totálně mimo, když se jedná o počítače nebo elektroniku obecně :D .. druhý den pokračoval a já se mohla klidně učit :D .. večer jsem si začala přetahovat nějaké data z mého pc do nb.. a řeknu vám to byly nervy :D :D .. jen trochu pohnete touch padem trochu doprava a už se vám zobrazí nějaká aplikace :D .. nic nejde zavřít obyčejným křížkem v pravém horním rohu ani klávesou esc :D .. na všechno jsou blbé zkratky :D .. v nb mám momentálně milion aplikací a vůbec nevím k čemu jsou :D .. ale i tak si ho maximálně užívám :) .. a mé nešikovnosti se jen směju, ale s odstupem času :D .. v tu chvíli musím odejít někam dál, nebo bych byla schopná to roztřískat :D :D .. to víte, když se vám jedna a ta stejná věc stane tak 50x za minutu, to je fakt na nervy :D :D ..

jinak k té bílé barvě - všichni mě odrazovali jak to bude hned špinavé, odřené, ošoupané, zažloutlé a nevím co všechno.. ale i tak jsem se nenechala odradit.. řekla bych že ta bílá barva je spíše výhoda.. vidíte na něm jakékoli smítko, takže ho hned odstraníte a není šance, aby se vám dostal třeba prach do klávesnice :) .. takže můžu jen doporučit, zatím jsem s ním maximálně spokojená :) .. ale je nový, takže vady se budou nejspíše ukazovat až po nějaké době, tak se mě zeptejte za rok, jestli nb ještě funguje :D :D

gauč Ikea

23. ledna 2013 v 12:49 | Any |  my life


někdy na podzim jsem tady dávala článek o tom, že plánuju koupit nový gauč do pokoje.. a už ho mám doma asi 3 týdny.. jsme s ním nejvíc spokojeni :) .. je prostorný, rozkládací, dá se pod něj pořídit úložný prostor a pořád patří mezi ty nejlevnější :D .. matrace jsou perfektní :) .. a když budu chtít změnit design, koupím pouze nový potah :) .. můžu jen doporučit :)

dnes k večeru budu mít již několikrát zmiňovaný notebook :) .. jelikož přenechám svůj pc, tudíž i stůl sestře, nejvíc času budu trávit právě na gauči, koupím si nějaký malý konferenční stolek a chladící podložku.. pak už budu spokojená nejvíc na světě :)

LACK Odkládací stolek IKEA Snadno sestavíte. Nízká hmotnost, snadno přemístíte.


planet spa olive oil

20. ledna 2013 v 9:36 | Any |  my life
už dlouho jsem chtěla tento tělový krém vyzkoušet.. ale jelikož jsem jich měla pořád moc, nechtělo se mi utrácet za další.. a tak jsem ho dostala na vánoce :D .. jelikož jsem ujetá na vše co voní, tělových krémů jsem vyzkoušela opravdu hodně :D .. ale nikdy s žádným jsem nebyla spokojená jako s tímhle :) .. jednou jsem se s ním namazala a hned jsem měla jemnou a hebkou kůži :) .. navíc krém krásně voní :) .. sice je trochu dražší než krémy v drogérkách ale investice stojí za to :) .. určitě si ho koupím znova :D :)


designy

17. ledna 2013 v 11:14 | Any |  my life
401290_2477001520518_1133516829_n_large
kamarádka na mě tlačila, že můj předchozí design už byl okoukaný, že ho mám změnit.. Furt se mi do toho nechtělo, jelikož jiná kamarádka nad tvorbou mého designu strávila určitě hooodně času.. nechtělo se mi ho ničit.. nakonec jsem usoudila, že budu dělat tématické designy.. prostě to, co prožívám :D .. design s Eiffelovkou v zimě, mělo co dělat s mou cestou do Paříže za oslavama Silvestra :) .. ale jelikož tohle je už pryč, brzo udělám nový dess.. vidím to tak na příští týden na novém notebooku :) .. už mám vybráno, příští týden ve čtvrtek budu kupovat :) .. jupíí :) .. opravdu krásná odměna :) .. snad bude perfektně sloužit :)

v krátkosti

10. ledna 2013 v 9:42 | Any |  my life
9453_254553498008724_1809393496_n_large
V posledních dnech nemám vůbec na nic čas.. Jen ležím v učení nebo lítám na brigádu.. Každopádně moje učení se konečně začíná vyplácet a pokořila jsem nejhorší předmět, na který jsem se loni učila měsíc v kuse a bylo mi to prd platné. Teď jsem ho udělala na první pokus a mám radost :) .. sice za nejhorší známku, ale mám to a to je hlavní :D :) .. den potom jsem dodělávala poslední opravy testů z pravopisu a stačí vyřešit jeden malý problém a mám na účet mi přibydou další 3 kredity :) .. ikdyž samochvála smrdí, musím se pochválit :D .. Dnes mám další zkoušku a to z filozofie.. mám pocit, že neumím nic tudíž počítám až s druhým pokusem :D .. prostě za jeden den jsem nebyla schopná se naučit takové blbosti :D .. dokonce jsem si udělala svůj první tahák na vysoké škole :D .. sice nevím jestli mi k něčemu bude, ale uvidíme :D ..
Tumblr_mdqy3veybe1rqoh8ro1_500_large
jinak začínám dodržovat mé předsevzetí.. učím se konečně jíst co 2-3 hodinky a dokonce i zdravěji :) .. Dnes večer půjdu i cvičit :) .. takže se pořádně odreaguju a zítra se můžu vrhnout zase na učení :D .. včera jsme byli s R na nových Bídnících a zatím na to nemám žádný názor. Začátek super, pak mě štvalo, že každou větu zpívají a neumí říct nic normálně, část s Anne Hathaway stála za nic s Umou Thurman se nemůže rovnat.. jediné co bylo jiné bylo zobrazení francouzské revoluce a konec.. na jednu stranu jsem zklamaná na druhou mě překvapila druhá část filmu..
Tumblr_lksxrhj7fj1qdo3clo1_500_large
a poslední novinka: vždycky jsem si říkala že notebook nechci, ale začínám vybírat, jaký by byl pro mě nejlepší :D .. nemám žádné požadavky na grafiku a podobné věci, ale chci nejspíše bílý nb a tak do 10 tisíc a jak se zjistilo to jsou dost složité požadavky :D :D

29. 12. - 1.1. 2013 - Silvestr v Paříži (2. část)

3. ledna 2013 v 9:57 | Any |  my life
Tumblr_mfuupsukuq1qf1ai1o1_500_large
Druhý den ráno jsme vyjížděli před 9 zpět do centra Paříže. Jeli jsme kolem Moulin Rouge a na celé ulici nebylo nic jiného než samé sex shopy a restaurace :D .. Vystoupili jsme před krásnou katedrálou, ale bohužel si už nepamatuju název :D .. opět se neplatil vstup. Bylo tam krásně, v uličkách kolem katedrály byly ještě vánoční stánky, tak to mělo i nějakou atmosféru. Ale bly tam šílení černoši, kteří zavazovali na ruce takové šňůrky a pak když lidé vytáhly peněženku vytáhli si sami peněz kolik chtěli. Když jsme šli zpátky bylo jich na jednom místě tak 30, naštěstí jsme se jim vyhli :D .. Poté jsme jeli k Eiffelovce. Tam teprve byly fronty :D .. člověk si stoupl do fronty a vlastně vůbec nevěděl, na kterou kasu čeká. Fronty byli tak na 4 - 5 hodin čekání! .. ale naštěstí se naši lidi z autobusu, kteří seděli za náma, nějakým zázrakem protlačili skoro k pokladně, tak jsme se k nim přidali :D .. místo 5 hodin čekání v řadě jsme čekali tak hodinku :D .. Eiffelovka má 3 patra, kdy 2. patro je přestupní. Takže jsme čekali hodinu dole na kasu, potom jsme vyjeli do 2. patra, stoupli si do další fronty do 3. patra, kde jsme zase čekali tak hodinu :D .. ale nahoře to bylo neskutečné.. nádherný výhled na překrásné město. Celá architektura je krásně uspořádaná. V životě jsem neviděla nic tak sjednoceného, uličky tvořili z různých domů neskutečné obrazce. Po návštěvě Eiffelovky nás opět čekala šílená procházka s průvodcem :D .. Který nás zavedl k Invalidovně, pak k nákupní ulici Champselize a ukázal nám kde pak bude stát o půlnoci náš autobus. A silvestr mohl začít. Takže jsme prošli celou nákupní ulici nahoru a dolů, dohromady jsme ušli 7 kilometrů :D a zjistili, že to stojí za kulové :D .. v 8 večer začali zavírat všechny obchody a restaurace a zadělávat je dřevěnýma deskama, aby jim nerozbili výlohy :D .. dole zadělali všechny stánky plotama. Takže na ulici bylo půl milionu lidí, žádný obchod, žádné záchody, žádný program, prostě nic :D .. tak jsme se dali do kupy zase s lidma, se kterýma jsme čekali na Eiffelovku a vydali se hledat nějakou restauraci. Ušli jsme asi dalších 10km, než jsme něco objevili, protože vše bylo buď nehorázně drahé nebo obsazené a žádný fast food jsme nikde nenašli :D .. nakonec jsme se usadili v čínské restauraci, kde měli přesně před zavíračkou :D .. ale stihli jsme :D .. po jídle jsme šli zpět dalších 10km :D a k autobusu dorazili 5 minut před půlnocí :D .. pak odbila půlnoc, zatroubili 3 auta, jeden hlouček lidí trochu zakřičelo, bouchli 3 rachejtle a bylo po všem :D .. takže Paříž je nádherná, doporučuju ji navštívit, ale na Silvestra tam nikdy nejezděte :D
Tumblr_mfuxnk5mwb1ryl0hvo1_400_large
Jinak kdo chce zažít mega oslavu v Paříži ať tam jede 14. července. Tento den francouzi považují za jejich největší svátek a to oslava francouzské revoluce. Po nákupní ulici jezdí tanky a lítají letadla, bývá ohňostroj, vše je nasvícené atd..

29. 12. - 1.1. 2013 - Silvestr v Paříži (1. část)

3. ledna 2013 v 9:57 | Any |  my life

Tumblr_mfri34xdaf1rbsnhuo1_500_large
Ráno jsme vstávali po sedmé, dobalovali poslední věci a chystali se k odjezdu do Ostravy, odkud byl oficiální odjezd do Paříže. Na parkovišti jsme čekali asi 45 minut, pak přijel velký dvoupatrový autobus a už se jelo. Cesta byla dlouhá, vůbec jsem nevěděla jak si lehnout abych usla a po cestě jsme byli neskutečně dolámaní. Do Paříže jsme dorazili před osmou ráno. Viděli jsme Pantheon (stejný jako je v Římě), zahrady parlamentu a pak byl rozchod na francouzskou snídani - francouzi totiž nesnídají doma, vyráží na snídani každé ráno do své oblíbené kavárny. Potom jsme chodili celé dopoledne po různých památkách, obelisků, oblouků a soch, ke kterým jsme dostali podrobný výklad. Něco málo si pamatuju, ale názvy po mě nechtějte :D .. ale ze slavných památek jsme viděli katedrálu Notrdam, uvnitř byla překrásná, vstup byl zdarma. Poté nás průvodce provedl městem a zavedl k Louvru. Bylo tam nehorázně moc lidí, fronty na vstup do skleněné pyramidy nekonečné, a tak nám průvodce poradil, že máme jít na druhou stranu nádvoří k oblouku a že na každé straně jsou vstupy dolů a nebývají tam fronty. Takže jsme tam vyrazili a fronta žádná. Ušetřili jsme si tak 2 hodiny stání ve frontě :D .. Takže jsme zamířili rovnou do muzea obrazů.. do 26 let je vstup do Louvru zdarma do jakékoli části! takže doporučuju tam jet než vám bude 26 :D .. R se chtěl strašně moc podívat na slavný obraz Mona Lisa, takže jsme se museli protlačit dalším šíleným davem :D .. po chvíli jsem byla úplně protivná, z toho jak furt do mě někdo vrážel, z toho celodeního chození a z cesty autobusem.. Takže jsme šli zpátky na nádvoří, kde jsme posvačili a odpočinuli si. Poté byl sraz a šli jsme opět přes půl města, kde nám průvodce vykládal o svém oblíbeném panovníku, ale dělal si z toho srandu, tak to bylo zábavné. Každý průvodce má totiž nějakou úchylku o které pak mluví furt dokola do šílených podrobností, ale život panovníka Jindřicha 3. Navarrského byl opravdu zajímavý :D Poté jsme si zaplatili projížďku lodí po Seině, kde jsme viděli krásně Eiffelovku, sochu svobody, různé památky a moderní stavby - bylo to krásné. Půl projížďky jsme měli za světla a druhou půlku za tmy, takže jsme viděli vše jak bylo nasvětleno. Po projížďce se jelo na ubytování.

ohlédnutí za rokem 2012 + novoroční předsevzetí

2. ledna 2013 v 15:28 | Any |  my life
právě listuju loňským kalendářem a přemýšlím, co vše se za celý rok událo..
Byebye2012_large

Bílé peklo

1. ledna 2013 v 9:32 | Any |  film
poster
obsah:
Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském Svazu odsouzen na 25 let nucených prací v Gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře. Forell s mnoha dalšími německými zajatci je transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do Gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do Gulagu je konfrontován se zástupcem velitele Gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů.

můj názor:
Film trvá dvě a půl hodiny, ale vůbec mi to tak nepřišlo.. Kolikrát mi hodinový film přijde nekonečný, ale tenhle utekl hrozně rychle.. Každých 10 minut mě něco překvapilo.. Líbilo se mi, jak někteří lidé hlavnímu hrdinovi pomáhali na jeho cestě domů. Naopak jsem nesnášela bonzáky, kteří ho naprášili, kde zrovna je. Film mě maximálně dojal a ještě hodinu po skončení jsem nad ním musela přemýšlet a nemohla jsem usnout :D
hi

:srrdce: