Prosinec 2012

sůl do koupele

29. prosince 2012 v 11:30 | Any |  my life

Když jsem nakupovala vánoční dárky, v regálech s drogerií upoutalo moji pozornost asi 30 krabiček s malýma sáčkama.. Tak na to koukám a zamilovala jsem se do obalu a řekla jsem si, že to vyzkouším.. asi za týden jsem si balíček koupila a dnes jsem ho vyzkoušela.. je úžasný! .. překrásně ta koupelová sůl voní.. už jsem zjistila, že je to německá značka, našla jsem si jejich stránku a koukala na milion dalších produktů společnosti. Oni mají tak krásné obaly :D .. a na to jsem ujetá :D .. no každopádně jsem to koupila v kauflandu, v žádné drogerii :D .. ani jsem to ještě v žádné drogerii neviděla :D .. tak doufám, že tyto soli budou mít u zákazníků úspěch a začnou dovážet i další produkty :D

studený nepečený dort

23. prosince 2012 v 18:03 | Any |  recepty
téměř při každé příležitosti děláme tento dort.. nejvíc se v naší rodině osvědčil :) .. děláme ho každý rok na vánoce, nebo když má někdo narozeniny, apod.
Tumblr_md9uj7wncp1re2e5lo1_500_large


ingredience:
- velká plechovka broskví (můžete nahradit i jiným ovocem)
- 2 velké zakysané smetany
- vanilkový cukr
- 4 polévkové lžíce moučkového cukru
- 2lžičky kakaa
- jedny velké piškoty

postup:
do dortové formy, nebo zapékací mísy, nebo něčeho takového, naskládáme vedle sebe první vrstvu piškotů. Pak nakrájíme na plátky broskve a položíme na piškoty. Do misky vysypeme jednu smetanu, nasypeme do ní vanilkový cukr a 4 lžíce moučkového cukru a zamícháme. Poté celou směs nasypeme a rozetřeme na broskve. Poté zase naskládáme piškoty a plátky broskví. Opět vysypeme do misky druhou smetanu a dáme 2 lžičky kakaa, zamícháme. Poté opět dáme na plátky broskví. Nahoře si pak můžete pohrát se svou fantazií a můžete si ozdobit, jak se vám bude líbit :) Poté uložíme tak na 24hodin do lednice, aby smetana stuhla. Celá příprava trvá ani ne hodinku :)

škola jde mimo a já si jdu užívat vánoční atmosféry :)

21. prosince 2012 v 9:34 | Any |  my life
včera jsem měla poslední získávání kreditů v tomto roce.. a už teď mám víc kreditů, než loni za celý rok :D .. takže už ted je to pro mě úspěch nad úspěchy :D .. ještě do konce roku musím napsat a odevzdat jednu seminární práci.. jsem zvědavá jak to stihnu :D .. ale ode dneška si začínám už tak nějak užívat vánoc :) .. dnes oblítám cestovku, knihovnu, babičku, pak přijde G. a budu psát tu seminárku :) .. večer budeme zdobit stromeček :) .. jinak se začnu konečně dívat na to kvantum vánočních filmů :) .. a 29. 12. odjíždíme s R. do Paříže, kde spolu oslavíme Silvestr :) .. takže doufám že se to vyvede, že tam nebude příliš velká zima a v podstatě to bude můj poslední odpočinek před hektickým lednem. Ale snad si pořádně užiju i vánoce i ten výlet bez myšlenek na školu :) .. doufám že napsáním práce to ze mě všechno spadne aspon na pár dnů :)

Jinak všem přeji krásné vánoce a šťastný nový rok

škola a vše okolo vánoc

13. prosince 2012 v 8:24 | Any |  my life
Tak už mám vypsaných asi 5 termínů zkoušek na leden.. No mám z toho zvláštní pocit.. už jen proto, že loni první vypsané termíny přibývali až od 2. ledna :D .. takže jsem měla poklidné svátky :D .. včera jsme psali první zápočtový test z angličtiny - měla jsem z něho celkem depky, protože to co jsme brali celý semestr bylo o ničem a vše jsme se museli naučit nazpaměť :/ .. ale mám to! :) .. konečně se mi povedlo něco na první pokus :) .. možná se začíná svítat na lepší časy :D .. další 2 zkoušky mám 20.12. a pak až v lednu.. snad zvládnu i toto :) ..
jinak letos mám prakticky vše o kolo vánoc na starosti já sama.. mamka má momentálně 2 práce, abysme se trochu odpíchli od finančních problémů, a tak lítá z jedné práce do druhé, prakticky bez volna.. už je to takhle asi měsíc.. doma se jen míjíme.. tedka má 2 dny volna a od zítra pojede v kuse až do 23. v noci.. takže je na mě abych zabalila všechny dárky, dokonce i svoje :D .. cukroví nám napekla babička :D .. my pekli jen linecké, vanilkové rohlíčky a ještě máme v plánu asi jeden druh.. zatím nevíme kde seženeme kapra :D .. vždycky jsme ho měli nachystaného v mražáku tak 2 měsíce předem :D .. a ted nic :D .. budem muset někde koupit.. jinak 23. budu dělat bramborový salát, zdobit stromek, atd atd.. :D .. no bude to celkem zajímavé :D .. nikdy dřív jsem si neuvědomovala že jen balení dárečků zabere tooolik času.. vždy jsem si zabalila jen to svoje + třeba pomohla s něčím mamce ale vždy mi to celkem zabralo tak 3 hodinky.. ted už jsem nad tím strávila tak 9 hodin a furt to není vše zabalené :D

pozn. jinak bych chtěla aby mi R nainstaloval hru Hugo a zimní hrátky a mohla se už navodit na tu vánoční atmosféru :D :)

christmas tree

6. prosince 2012 v 11:05 | Any |  my life
letos konečně budeme mít krásně sladěný vánoční stromek :) .. Každý rok už 20 let máme stejný barevně nesladěný stromek.. už hrozně dlouho mi to leze na nervy, furt ty staré baňky, které mamka dostala od mých babiček a prababiček.. hodně z nich se už rozbilo a tudíž je každá baňka úplně jiná.. každá jinak velká atd..

ale letos jsme narazili na super baňky a budeme mít fialovo stříbrný stromeček :) .. sice se nám to moc nehodí do obýváku barevně, ale určitě bude krásný :) .. včera jsme u nás na trhách koupili i fialové světýlka :) .. a rozhodli jsme, že letos budeme mít na stromečku dvoje :) .. jedny bílé a druhé ty fialové :) .. dokonce letos ani nemusíme stromek kupovat - budeme mít od babičky ze zahrádky, který pěstovala asi 5 let :D .. takže to bude i krásně vonět jehličím a ne jen umělou hmotou :D

Sám doma

3. prosince 2012 v 10:16 | Any |  film

Nejvíc se těším až se 24. prosince usadím na naši velkou sedačku s čajem v ruce a s cukrovím na stole a budu zase koukat na Sám doma. Bez téhle vtipné komedie si už Vánoce neumím představit. Sice všechny 3 díly znám nazpaměť, ale i tak se vždy zasměju nad každou nástrahou na lupiče. Moje srdeční záležitost :)
hi

:srrdce: