Říjen 2012

srdcovky

30. října 2012 v 13:24 | Any |  music
nějak mi došlo že tady nedávám moc písniček.. novinky moc nemusím a vlastně ani nesleduju.. a navíc poslechnu si je 100x v jednom týdnu a pak mě to přejde a pak už po té písničce ani pes neštěkne.. takže tu dávám písničky, které miluju ze všech nejvíc.. můžu je poslouchat když mám dobrou náladu, špatnou náladu.. prostě kdykoli 100x za den a nikdy se mi neohrajou

tady jsou:
Gabrielle - Out of reach

škola

27. října 2012 v 15:49 | Any |  my life
momentálně je celkem složité období ve škole.. sice oproti jiným vysokoškolákům toho nemám tolik, ale i tak je toho na mě celkem dost... přijde mi, že tento týden jsou všichni nějací podráždění, nemocní, unavení... každý druhý student má rýmu, kašel, teploty a i přesto chodíme poctivě na přednášky.. já jelikož se pořád dusím kašlem a je mi trapné vyrušovat, chodím pouze na povinné cvičení.. včera nám dal dobrý kartáč učitel z literatury, že neděláme to co po nás chce.. dnes po nás řvala, ano řvala, učitelka z angličtiny.. máme zadané úkoly, které zaberou skoro 3 dny času, nesmí nám chybět ani jedna věc, nebo nás vyhodí z hodiny a máme absenci.. normálně chodí mezi náma a všem kontroluje cvičení po cvičení zda máme celý úkol a nic nám nechybí.. může mi někdo vysvětlit jak nějaký učitel může mít takové chování na vysoké škole? .. dnes mě opravdu naštvala.. zvlášt když to není předmět, který by se týkal mého studia :/ .. už od psaní 1. úkolu tam chodím s velkou nechutí.. Mám pocit že nic nestíhám a v podstatě dělám furt jen angličtinu.. nemám pomalu čas ani udělat úkol do jednoho z hlavních předmětů, ne tak udělat si čas třeba sama na sebe.. aspon na chvilkový odpočinek.. mám pocit že jediné místo kde mám klid je ve vlaku, když jedu domů.. už skoro týden jsem nepřečetla ani stránku žádné knížky - celkem smutné, když studuju literaturu! ... grrr..

96 hodin: Odplata

24. října 2012 v 7:24 | Any |  film
thriller/krimi/drama

1. díl 96 hodin mě šíleně dostal, měla jsem strach, že mě může kdekoli kdykoli někdo někde sebrat a nazdar.. asi týden jsem se furt otáčela jestli za mnou někdo nejde či mě nesleduje :D .. ano zní to asi dost blbě, ale bylo to tak.. film je neskuteně napínavý, takže jsem celý film měla nervy.. hodně na mě zapůsobil.. ale dvojka? ..

dvojka je neskutečně napínavá.. jsem byla tak vynervovaná, že jsem se až chvílemi v kině třásla, jak se mnou ty nervy cloumaly.. neskutečný film.. miluju akční filmy a jejich hrdiny.. ty odvážné chlapi co by pro svou drahou polovičku nebo rodinu udělali vše :) .. a v tomhle díle mě hodně překvapila i odvaha holčiny, která hraje hlavní roli v obou dílech :) .. filmu jsem dala nejvyšší hodnocení jaké šlo a byla bych ráda kdybych originální dvd našla třeba pod stromečkem :) .. ještě dlouzho z něj budu unešená a dlouho pro mě bude nepochopitelná intuice hlavního hrdiny Liama Neesona.. jsem zvědavá, jestli bude ještě nějaké pokračování :)

slupovací maska Balea

18. října 2012 v 9:28 | Any
miluju slupovací masky na obličej a zase jsem jednou podlehla a po delší době vyzkoušela nějakou novou :) .. v poslední době chodím nějak často do drogerie dm a zamilovala jsem si jejich značku Balea.. dřív jsem si chválila jejich vůně, ale moc jsem toho nevyzkoušela, tak to ted napravuju a biju se do hlavy, že jsem to nedělala už dřív :D

maska je na 2 použití, ale jako vždy je balíček dost velký na to, abyste jednu část použili víckrát :) .. maska je nějaká jantarová a čekala jsem jak bude vonět a překvapila mě :) .. taková zajímavá, příjemná, relaxační :) .. suprově se roztírá :) .. a jakmile to začalo schnout, nemohla jsem pusou ani pohnout :D .. jak mi to pevně drželo na obličeji :) .. normálně se mi maska většinou odloupe kolem pusy, když třeba něco řeknu nebo se usměju, ale tentokrát ne! :) .. jupíí.. sice mě pak trochu bolelo, jak jsem ji sloupávala, ale za výsledek to stálo, tvář jsem měla jako mimino, přísahám :D .. jsem s ní zatím nejvíc spokojená ze všech masek co jsem vyzkoušela :) .. a ještě navíc je snad nejlevnější jakou jsem si kdy koupila :) :D

háčkování..

14. října 2012 v 16:21 | Any |  ruční práce
nedávno jsem se naučila háčkovat :) .. a přemýšlím co bych si tak mohla udělat, co by bylo jednoduché abych se zdokonalila.. jen tak si projíždím blogy, čtu vaše články, když vidím fotku jedné blogerky s úžasnou šálou/nákrčníkem... hned jak jsem viděla, tak mě napadlo že si takový nějaký udělám :) .. od zítřka začnu hledat vlněnou přízi :) .. vrrr :) .. zase mě jednou něco nadchlo :)

další fota zde:

ořechy

10. října 2012 v 15:00 | Any
že jsou ořechy velmi zdravé a obsahují hodně vitamínů, minerálů.. ale až tak jsem nevěděla :D
Obsahují vysoký podíl esenciálních mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a lipidů v krvi. Při pravidelné konzumaci ořechů se snižuje riziko infarktu až o čtvrtinu.

lískové oříšky:
- obsahují fosfor, hořčík, vápník, draslík, železo, měď, vitamin E a bílkoviny. Mají příznivý vliv na srdce a cévy, podporují regeneraci po zátěži a pomáhají při vyčerpání.

vlašské ořechy:
- obsahují vitaminy E a B, železo, zinek, selen. Opět mají příznivý vliv na srdce a cévy a snižují hladinu cholesterolu. Dále podporují vývoj a funkci mozku i celé nervové soustavy.

kešu:
- obsahují stejné vitaminy a minerály jako předešlé ořechy. Podporují růst buněk, správnou funkci očí a doporučují se při revmatických potížích.

kokos:
- dužina tohoto ořechu je bohatá na vápník, proteiny a vlákninu. Kokosové mléko je vydatným zdrojem draslíku a vitamínů B a C.

mandle:
- mají více vápníku než mléko. Jsou bohaté na hořčík, selen, zinek, železo, vitamin A, B1, E, F a H, bílkoviny a vlákninu. Zklidňují nervovou soustavu, prospívají srdci, působí antioxidančně, protizánětlivě, protivirově a protinádorově.

6.10. - další volný den

8. října 2012 v 8:00 | Any |  my life
měla jsem v plánu udělat referát do školy, jelikož mám volno a bůhví jak bude vypadat příští týden s časem.. jenže ráno po snídani jsme opustili domov a šli na den otevřených dveří do místní největší fabriky do krnovských opraven, kde se vyrábí tramvaje, které jezdí po celé ČR a vyváží se i do zahraničí :) .. byli k náhlednutí všechny haly, byl zajímavý program, přijela Heidi Janků - můžu říct, že trapnější vystoupení jsem ještě neviděla :D .. pak jsme jeli na hasičské plošině, ze které jsme viděli skoro celé město :) .. a nakonec ségra byla na aquazorbingu.. po cestě zpět jsme zaparkovali ségru u babičky, kde přenocuje :) .. a domů jsme došli až po 3. hodině odpoledne :D .. došli jsme zmoženi a nechtělo se nám dělat nic do školy.. klasika :D .. tak jsem si stáhla všechny materiály ze školních mailů a donutila se něco dělat... přečetla jsem 2 kapitoly z odborné knihy k referátu, nevybrala jsem ani jednu větu která by se mi hodila, tudíž mám stále napsaný jen nadpis :D :D .. ale i to je pokrok :D ..

už 2. den osobní volno

5. října 2012 v 9:01 | Any |  my life
od středy odpoledne mám volno sama pro sebe.. to už jsem dlouho neměla.. pěkně sama doma, nikdo do mě nekafrá a můžu si dělat co chci :) .. jelikož jsem nachlazená, beru to jako takové malé léčení :) .. nesmím být nemocná! .. včera jsem celý den prala, věšela prádlo, uklízela, udělala jsem si náramek a mezitím si pouštěla skvělý seriál Město žen :) .. první díly mě moc nebavily, ale ted jsem do toho zapálená :) .. včera jsem viděla tak 15 dílů :D :D .. a dnes mám taky volno, žádná škola, žádná práce.. maximálně si to užiju :) .. akorát dnes začnu něco dělat do školy :) .. tak lehce :D .. přepíšu si zápis do pc, možná napíšu ty 2 články, pokud budou myšlenky, měla bych se pustit do úkolu do aj, trénovat pravopis na čtvrtek na písemku, začít dělat referát a dalších milion věcí :D .. do toho opět budu prát, žehlit, uklízet.. odpoledne musím zajít do knihovny, do galanterie a omrknout nějaké další dárky na vánoce :)
hi

:srrdce: