about fruit

8. června 2011 v 18:23 | Any
Angrešt:
- obsahuje značné množství vitaminu C a díky své kyselosti je schopen si jej uchovat i při tepelném zpracování - např. zavařování. Vysoký obsah kyseliny jablečné z něj dělá prostředek vhodný k léčbě infekčních onemocnění močového ústrojí.

Jahody:
- jahody vděčí za svou barvu antokyaninům, což jsou barviva, která působí antioxidačně. Díky svému složení neutralizují jahody účinky škodlivých volných radikálů, a brání tak ukládání cholesterolu ve stěnách tepen. K tomu přispívá i nízký obsah tuku a sodíku a vysoký obsah draslíku a minerálů. Jahody působí močopudně, a podporují vylučování kyseliny močové, která má nepříznivý vliv na klouby, proto se doporučují při dně nebo artritidě.

Maliny:
- obsahují vysoký obsah vitaminu C a rozpustné vlákniny - pektinu, takže jsou vhodné pro osoby v rekonvalescenci, při únavě či depresích. Díky kyselině salicylové napomáhají maliny snižovat horečku. Barvivo malin působí antioxidačně - čím sytější je barvy plodu, tím víc antioxidantů obsahuje. Zrníčka malin obsahují zinek.


Ostružiny:
- vynikají vysokým obsahem vitaminu E, díky němuž jsou účinným doplňkem prevence srdečních onemocnění a poruch oběhového systému. Vysoký obsah vitaminu C působí antioxidačně, chrání organismus proti nádorovým a degenerativním onemocnění i infekčním chorobám.

Meruňky:
- mají vysoký obsah betakaroténu, ze kterého tělo získává provitamin A, který zvyšuje obranyschopnost organismu. Obsahují železo - sušené meruňky ve výrazně větším obsahu než čerstvé. Dále obsahují proteiny, velké množství draslíku a stopové prvky. Meruňky obsahují nízký obsah kalorií a proto se doporučují při redukčních dietách.

třesně a višně:
- obsahují vysoký obsah minerálních látek, především draslík, betakarotén, provitamin A a vitamin B. Díky vysokému obsahu ovocných kyselin posiluje jejich konzumace zuby a dásně.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skinny-girl skinny-girl | 8. června 2011 v 19:41 | Reagovat

Kromě těch meruněk - Mňam :-P  Tak chutné a k tomu tak zdravé :-)

2 Míša Míša | Web | 8. června 2011 v 20:00 | Reagovat

Moc ti děkuji za ten překlad toho cvičení,jsi moc hodná :-) a tenhle článek je skvělý,miluju ovoce :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
hi

:srrdce: