Květen 2011

brambory

30. května 2011 v 16:15 | Any
každý z nás sní asi 80 kg brambor za rok. Kdysi brambory zachránily před hladomorem Evropu, protože jsou zdrojem kvalitních sacharidů ve formě škrobu. Obsahují vlákninu a ukrývá se v nich velké množství vitaminu C - 10dkg brambor pokryje 60% doporučené denní dávky. Mají také vysoký podíl minerálních látek, jako je vápník, sodík, zinek nebo železo. Brambory patří k významným zdrojům draslíku, proto jsou velmi vhodnou potravinou při chorobách ledvin. Syrové brambory také obsahují alantoin, který příznivě působí při žaludečních onemocněních, zánětech střev a žaludečních vředech.

skladování:
vitamin C je mimořádně důležitý antioxidant a je škoda se o něj zbytečně připravovat špatným zacházením. Nejzdravější jsou brambory ihned po sklizni, ale ne každý má to štěstí, že si k obědu nakope čerstvé brambory ze zahrádky. Dejte si ted alespoň záležet na správném skladování. Brambory skladované při pokojové teplotě ztráceí měsíčně šestinu vitaminu C. Brambory je ideální skladovat ve vzdušné chladné místnosti bez vlhka při teplotě do 10°C.
způsob přípravy:
kolik důležitých látek se dostane až na talíř, záleží také na kuchyňské úpravě. Vitamin C je rozpustný ve vodě a vařením se ho ztratí až třetina. Pokud navíc nepoužíváte pokličku a máte hrnec s poškozeným povrchem, může v pokrmu zbýt pouhá pětina z původního množství vitaminu C. Nejvhodnější je vložit brambory ve slupce do vroucí vody nebo je vařit v páře či péct v alobalu - tak se zachová až 80% vitaminu C. Kvalitní brambory můžete jíst i se slupkou nebo je použít do zeleninových salátů v syrovém stavu.

večer je vynechte:
brambory můžete jíst jednou až 2x týdně, ale v dalších dnech byste neměli zapomínat ani na ostatní přílohy - těstoviny, rýži nebo luštěniny. Doprávejte si je především k obědu, abyste jejich energii dokázali ještě během dne využít. Ve večerních hodinách není potřeba energii tak vydatně doplňovat, proto stačí omezit se na konzumaci zeleniny a bílkovin.
cappy antioxidanty

30. května 2011 v 15:17 | Any
Cappy Fruit Plus Antioxidanty

Nový ovocný džus je tvořen směsí jablka, červeného hrozna a kiwi. Obsahuje řadu cenných živin - fytolátek. Nápoj je určen všem, kdo aktivně pečují o svou tělesnou i duševní pohodu. Dvě třetiny antioxidantů v novém nápoji tvoří zelený čaj a výtažky ze semínek a slupek hroznového vína. Zbylá třetina pochází z jablek, hroznů, borůvek a granátových jablek. Jídelníček bohatý na potraviny s vysokým obsahem antioxidantů snižuje riziko chronických chorob. Nápoj Cappy Antioxidanty je vyroben tak, aby dvě sklenice denně dodaly vašemu tělu podstatné množství antioxidantů ve formě fytolátek.

zpět

29. května 2011 v 16:43 | Any |  my life
tak a jsem opět zpátky :) ... jsem ráda, že jsem zase doma :) .. ne že by bylo na chatě se skvělými lidmi špatně, ale být tam tak týden, tak je ze mě ještě větší kulička než jsem :D .. jelikož nám počasí nepřálo a pořád pršelo, museli sme sedět na chatě a jen jíst.. ale celý den nebo spíše celý víkend mě doprovázela sporotvní nálada :) -> aspon vidím, že to mám opravdu v sobě :) .. akorát v tom jídle si to neumím odříct :D .. ale tak co, jednou za čas to nikomu neuškodí.. doufejme :D .. ale bylo skvěle :) .. super srandy a většina lidí, které jsem ani neznala :D ..

ale zrovna, co jsem dorazila domů mám šilenou chuť všechno to jídlo a hlavně ten tvaroh dostat ze sebe a hlavně do jiné podoby... chtěla bych úplně cítit ten šíleně skvělý pocit když ze mě tečou velké krůpěje potu :) .. aaaa
sport:
ale jinak za celý víkend sem se nachodila na fajných schodech pro mě něco jako stepper :D .. a jedna větší procházka :)

ale dnes ještě pojedu! - za hodinku mám sraz před DDM a jdu s G posilovat! :)) .. sice pak budu mít další 3 dny svalovou únavu, nic nezvednu a budou mě bolet nohy ale je to skvělý pocit - aspon totiž vím že něco pořádného dělám :) ..

pozn. zítra a pozítří mě čekají písemné maturitní zkoušky, tak držte palce a snad bude čas na sebeovládání v jídle a hlavně ve velkém na ten sport! :)


trip

28. května 2011 v 8:26 | Any |  my life
děcka, asi za půl hodky odjíždím na Kružberk.. nemám ještě sbaleno, nejsem ani oblečena, mám mokrou hlavu :D .. ale nějak to budu muset vše stihnout :D .. to budou fofry :D

jinak ted ty dva dny asi nebudu dodržovat ani jídlo a díky počasí asi ani sport... uvidí se.. zatím BYE

studenti, kteří cvičí, mají vyšší IQ

27. května 2011 v 17:53 | Any
mladí lidé, kteří mají lepší fyzickou kondici, mají také lepší výsledky v IQ testech. Nejsilněji se tato vazba projevuje během logických operací a při slovním porozumění. Důvodem samozřejmě není pevnější stisk tužky, ale pravděbodobně to, že vyšší kapacita plic a silné srdce zásobují mozek dostatkem kyslíku. Dospívající lidé, kteří zlepšili mezi patnáctým a osmnáctým rokem života svoji fyzickou zdatnost, zároveň zdokonalili svoje poznávací schopnosti.

míry

26. května 2011 v 9:32 | Any
ted už to půjde v některých částech dolů a v některých nahoru:

lýtko - 34 cm
stehno - 47 cm
zadek - 89 cm
boky - 85 cm
břicho - 77 cm
obvod - 66 cm
prsa - 80 cm
ruce - 24 cm

start

25. května 2011 v 19:00 | Any |  my life
ahojte lidi :) .. znáte mě z dřívějšího blogu, ale hold se objevila osoba, která si chtěla hrát na drsňačku a prozradila můj blog celé mé debilní třídě.. takže sem ho zrušila a založila ted tenhle nový :) .. na jednu stranu jsem ji možná i vděčná, protože sem se hodně změnila a mám ve všem úplně nové začátky.. na druhou stranu mě to mrzí, ale co nadělám..
.
tenhle blog je můj 3. a definitivně poslední! .. místo už měnit nebudu! :)
hi

:srrdce: